Kurucumuzun Mesajı

Doksanlı yılların ortalarıydı; bir aile dostum özel eğitimden bahsetmişti. ‘Hocam siz kurun biz işletelim, diye. Konu özel çocukların eğitimiydi; ancak bu konudan pek haberdar değildim. Bir öğretmen olarak, normal çocukların eğitim sorunlarının altından kalkamayan bizler, toplumun tabiriyle engelli ve özürlü bireylerle nasıl uğraşacaktık. Üstelik duygusal konularda öğrencilerinin önünde gözyaşına hâkim olamayan ben, bu çocuklara nasıl dayanabilirdim. Hiç düşünmeden: ‘Hayır olamaz!, yanıtını vermiştim.

Aradan 7–8 yıl geçmişti, havaların sıcak ve kurak seçtiği 2003’ün yaz tatilinde sıcaktan bunalarak Ankara’ya dündüm. Çeşitli nedenlerle sendika, dernek v.s sosyal faaliyetleri askıya almış, kitap okumadan başka alışkanlığı olmayan ben, insanlara faydalı olacak bir iş yapmak istiyordum. Birden yıllar önce aile dostumuzun söylediği özel eğitim konusu geldi aklıma. Yıllar önce hiç düşünmeden reddettiğim işi yapmak için, yine olumlu ve olumsuz bir şey düşünmeden, ertesi günü bile beklemeden akşamüstü yer aramaya başlamıştım. Kısa zamanda şirketimizi kurup binamızın tadilatına başlamıştık. Altı ay yirmi bir gün bekledikten sonra 21 OCAK 2004 yılında nur topu gibi bir evladımız olmuştu. Sıra adını koymaya gelmişti öğrencilerimle, öğretmen arkadaşlarla istişare ettik. Sonra imkânsızı başarmış, aklını ve bilgisini kullanarak, insanların hayal bile edemeyeceği karadan gemileri yürüterek bir çağ açıp bir çağ kapatmış, dünya tarihine Türkün şanlı mührünü vurmuş FATİH ismini, özel çocuklarımıza karşı yüreğimizde beslediğimiz İLGİ’yide ekleyerek Fatih İlgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini açtık.

Ankara’da yüzlerce eğitim kurumundan biriydik ama biz Fatih İlgi Özel Eğitimdik. Sorumluluğumuzun ve misyonumuzun bilincindeydik. İlkelerimizden misyonumuzdan ve de eğitim kalitemizden asla taviz veremezdik. İlkelerimiz, samimiyetimiz ve kaliteli hizmet anlayışımız la üçüncü yılımızda Altındağ ilçesinde ikinci şubemizi açarak çocuklarımızın ayağına hizmet götürdük. Hizmet kalitemizi ve sorumluluk alanımızı biraz daha genişlettik. Daha geniş kitlelere hizmet vermenin onurunu ve mutluluğunu yaşadık. Bu konuda bizleri yalnız bırakmayan ve her konuda bize destek olan değerli velilerime ve bizlerin bu seviyeye ulaşmasında en büyük emeği geçen bütün çalışanlarımıza en kalbi minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Turgay TÜCE / Kurucu Müdür