Hakkımızda

Özel eğitim alanında 19 yılın üzerinde deneyime sahip olan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerimiz, M.E.B.’e bağlı hizmet vermektedir. Düşük okul başarısı, davranış bozuklukları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, kaynaştırma öğrencileri, okul ve uyum problemi yaşayan, Otizm eğitimi, zihinsel engelliler, disleksi, özgül öğrenme güçlüğü ve bedensel eğitimi olmak üzere özel eğitim alanında uzmanlaşmış öğretmenler M.E.B. destekli ücretsiz bireysel eğitim hizmeti vermektedir.

Ücretsiz servis olanağına sahip olan özel eğitim merkezlerimiz, özel eğitim raporu sürecinde de danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında özel eğitim merkezimizin her zaman öğrenci merkezli ve çözüm odaklı bir eğitim hizmetinin merkezinde yer aldığını ifade etmek mümkün olmaktadır.

Ankara’da Özel Eğitim Merkezleri söz konusu olduğunda merkezlerimiz, profesyonel eğitim çözümleriyle akıllarda yer edinmektedir. Eğitim süreci içerisinde veli iletişimi noktasında etkili bir faaliyetin merkezinde yer alan kurumlarımız, öğrenciyi merkeze alan bir eğitim anlayışına sahiptir.

Özel birey eğitiminin yanı sıra ailelerin de hayat kalitelerinin yükselmesi önemlidir. Bu yüzden ailelere yönelik uzmanlarımız tarafından eve dayalı eğitim programları, aile bireylerine psikolojik destek ile bireysel danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

Özel bireyler, zengin eğitim kitap ve materyallerle yapılan eğitimin yanında bol oksijenli bir ortamda bulunan oyun parkında ve top havuzunda kaliteli ve sağlıklı eğitim ortamında bulunmanın konforunu yaşarlar. 24 saat izlenen kamera sistemiyle gerçekleştirilen eğitim çok çeşitli terapilerle de desteklenir.

Özel bireylerin bağımsızlaşarak, başarı grafiğinin yükselten zengin atölye çalışmaları bulunmaktadır. Sanat atölyesi, doğal hayat atölyesi ile hobi bahçelerinde resim terapi, el sanatları, tasarım çalışmaları, yemek atölyesi, yaratıcı drama, müzik terapi ve spor çalışmaları özel bireylerin hayata hazırlanmasına yönelik uyguladığımız terapi yöntemlerimizdendir.

Özel Eğitim Uzmanları, Çocuk Gelişim Uzmanları, Terapistler ve Psikologlardan oluşan uzman kadromuzun verdiği eğitimi bekleme salonunda bulunan kameradan izleyebilirsiniz.