Eğitim Felsefemiz

Eğitim Felsefemiz

Fatih İlgi Özel Eğitim Kurumları bir hayalin, bir idealin, ve bir hedefin projesidir. 26 yıl Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çeşitli kademedeki okullarda fiilen öğretmenlikten sonra 2003 yılında Özel Fatih İlgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Keçiören’de özel eğitim ve öğretim alanında hizmete başladık. İkinci yılımızda ‘EĞİTİMDE KALİTE HİZMETTE ÖNCÜ’ parolası ile Altındağ’da ikinci şubemizi açtık.

Eğitimin her çeşit ve kademesindeki tecrübemizi Sağlık Meslek Lisesi ile taçlandırmak istedik.Uzun ve yorucu araştırmalarımız neticesinde Keçiören’imizin güzide semtlerinden Subayevleri’nde binamızı hazırladık. Ankara’nın her tarafına ulaşımı kolay, temiz bir çevre,modern bir binada yuva sıcaklığında bir okul kurduk. On öğrenciye bir öğretmenin düşeceği, tecrübeli, samimi ve gayretli bir eğitim kadrosu oluşturduk.

Eğitimi sadece diploma ve meslek kazandırma faaliyeti olarak değil şahsiyet ve karakter kazandırma işi olarak görüyoruz. Bize emanet edilecek bireyler, bir diploma ve mesleğin yanında, vatanını ve milletini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, ailesinin ve kendisinin onur ve gurur duyacağı, çağın değerler ile barışık sorumluluk sahibi bireyler olması için çalışacağız. Ülke ve millet olarak istikbalimizin, daha lise çağlarında iken kutlu bir müjdeye laik olabilmek için, İstanbul’un fethinin hayalini kuran ve onunla ilgili projeler üreten FATİH’in ruhunu ve idealini donanmış gençlerle sağlanacağına inanıyoruz. Bu nedenle okulumuzun adını bir çağ açıp bir çağ kapatan, herkesin entrika ve siyasi çekişmelerle uğraştığı, din adına meleklerin cinsiyetinin tartışıldığı bir dönemde, sağına ve soluna bakmadan, kim var dendiğinde, ben varım diyebilecek, idealine ve hedefine kilitlenmiş FATİH’in adını koyduk. Onun adına yakışır nesiller yetiştirme hedefindeyiz.

Hiç şüphesiz dünyanın en değerli varlıkları evlatlarımızdır. Onlara bırakılacak en değerli miras ise iyi,saygın bir meslek, şahsiyetli ve kişilikli bir birey olmalarını sağlamaktır. Biz kapılarımızı açtık sizi bekliyoruz. Unutmayalım ki: Eğitim=Aile+Okul+Sosyal Çevredir. Elbirliği ile başaracağımıza inanıyoruz. Bizde başarmak için İNANÇ, hedefe ulaştıracak BİLGİ ve TECRÜBE, bunları gerçekleştirecek SEVGİ dolu kocaman yürekler var. Sağlık ve Mutluluklar Dilerim.

Turgay YÜCE / Kurucu Müdür